Jums ir jautājumi? 27857672

Atbildes sniegsim I-V: no plkst.10-19., VI:no plkst. 10-17 . Citā laikā varat mums atstāt ziņu.

Lubrikanti - viss par tiem

 

Lubrikanti - viss par tiem: 

Diezgan bieži mēs saņemam klientu jautājumus par to, vai patiešām ir svarīgi lietot lubrikantus, kurie no tiem –  labāki, piemērotāki. Tādēļ aicinām iepazīties ar visu noderīgu informāciju.

Izrādās, ka tieši lubrikanta trūkums ir visbiežākais prezervatīvu saplīšanas iemesls. Bieži vien, pat spēcīga seksuālā uzbudinājuma gadījumā, vienkāši nepietiek dabiskā mitruma. Sevišķi tāda problēma rodas pēc grūtniecības, kā arī menopauzes periodā. Pateicoties lubrikantam jūsu intīmā pieredze kļūst vēl patīkamāka, pateicoties tam, jūs varat ne tikai dažādot seksuālās attiecības ar jaunām sajūtām un aromātiem, bet arī risināt dažas intīmās problēmas (piemēram, pārāk ātru ejakulāciju). Starp citu, nekādā gadījumā nelietojiet lubrikantu, kas satur eļļu – tas bojā lateksu. Mīlas aktam lietojot prezervatīvu vispiemērotākie ir ūdens, ūdens – silikona vai lubrikanti uz silikona bāzes: 

  • Lubrikanti uz ūdens bāzes  tos varat izmantot ar jebkuriem prezervatīviem,vai seksa rotaļlietām. Šā veida lubrikanti ir dabīgākie, labi mitrina, atvieglo ieslīdēšanu, taču to iedarbība nav ilglaicīga –  var gadīties, ka to vajadzēs pielietot atkārtoti. Ledarbību jūs varat pagarināt pēc kāda laika samitrinot  to pašu vietu ar nelielu daudzumu ūdens, vai siekalām.  Lubrikantu noskalojiet  tikai ar ūdeni. Šā veida lubrikantus iesakām tiem, kas meklē dabīgumu. Daži lubrikanti uz ūdens bāzes ir maksimāli neitrāli – neitrāls pH, bez papildu piedevām, smaržvielām parabēniem  un tml.,  tādēļ lieliski der alerģiskai vai jūtīgākai ādai.
  • Lubrikanti uz ūdens un silikona bāzes – paši populārākie, ir piemēroti tiem, kas meklē maksimālo baudu. Tie sniedz vairāk mitruma, nekā jūs to gūtu izmantojot tikai silikona, taču tas saglabājas ilgāk, nekā lietojot uz ūdens pamata pagatavotu lubrikantu. Lietojot šo lubrikantu praktiski nevajag atkārtoti smērēt.
  • Lubrikanti uz silikona bāzes – sevišķi vieglas tekstūras, neiesūcas ādā un tāpēc to iedarbība jūtama ilgāku laiku, pietiek pavisam neliela daudzuma un nav nepieciešams to lietot atkārtoti. Bez tam, šāda veida lubrikanti absolūti nemaina maksts PH – tādēļ tā lietošana ir vēl drošāka. Starp citu, nekādā gadījumā nelietojiet šo lubrikantu ar silikona vai ādu imitējošām seksa rotaļlietām – tas bojās šīs virsmas. Lietošanai ar prezervatīviem tas ir pilnīgi drošs. Intimitātei ūdenī lubrikants uz silikona bāzes – ir ideāla izvēle, jo ūdens nenoskalo lubrikanta mitrumu. Lubrikanta pārpalikuma noņemšanai ieteicam lietot ne tikai ūdeni, bet arī ziepes.
  • Ir arī lubrikanti uz eļļas bāzes. To sastāvs parasti – dabīgs, tāpēc tie ir droši lietošanai, reti kairina ādu, piemēroti gan masturbācijai, gan anālajam seksam (var izmantot vaginālā dzimumakta laikā -  tas ir individuāli). Sakarā ar ilgāku un spēcīgāku mitrināšanu, šāda veida lubrikantus  īpaši ieteicams lietot gariem seksa aktiem. Tomēr, specifiskā sastāva dēļ lubrikants ļoti mitrina, un svarīgi ir arī tas –  ka nav paredzēts lietošanai ar lateksu, tātad to nevar lietot ar vairāku veidu prezervatīviem. Lai no ķermeņa noņemtu lubrikanta atlikumu, izmantojiet  ziepes un ūdeni.
  • Runājot par anālo seksu, lubrikants ir sevišķi svarīgs – jo dabīgais mitrums anālajā atverē vispār neveidojas. Pareizi izvēloties lubrikantu, tas samazina dažādu infekciju iespējamību, kā arī seksuāli transmisīvo inficēšanās iespēju, atvieglo slīdēšanu, tāpēc nav manāmas sāpes vai diskomforts. Šiem priekiem  varat izvēlēties speciāli izstrādātus lubrikantus –  tie ir it kā biezāki, vairāk ieeļļo un ilgāk saglabājas. Šie speciālie lubrikanti visbiežāk  –  ir ūdens un silikona bāzes lubrikantu maisījums. Patiešām tādu maisījumu jūs varat pagatavot arī paši – atradīsiet jums vispiemērotāko proporciju (iesakām  izmēģināt attiecību  4:1, 4 – tas ir ūdens bāzes). Starp citu, nekādā gadījumā nelietojiet ar smaržām  vai garšām bagātinatus lubrikantus –  jo to saturā ietilpst cukurs un glicerīns, tāpēc anālajā atverē tie var izraisīt infekciju.

Lubrikantus var iedalīt pēc tā, kādas īpašas sajūtas tie sniedz:

  • Speciālu garšu vai smaržu (parasti – gardu augļu) saturoši lubrikanti galvenokāt paredzēti orālajam seksam vai dzimumaktam, kas tiks papildināts ar orālo baudījumu.Tas ir īpaši labs risinājums tiem, kam orālais sekss nav sevišķi patīkams, sakarā ar jūtamo smaržu vai garšu. Šādi lubrikanti lieliski der vaginālā seksa laikā, tā kā šo lubrikantu saturā ietilpst lielāks glicerīna daudzums, to nevajadzētu lietot daiļā dzimuma pārstāvēm, kam ir nosliece uz rauga sēnīšu infekcijām, un kuras bieži sūdzas par paaugstinātu maksts jūtīgumu. Šā veida lubrikanti ir rotaļīgi, tie jūsu mājās ienesīs eksotisku augļu, zemeņu  vai citādu garšu un smaržu. Ja vēlaties izjust jaunu pieredzi, vieglu un rotaļīgu dzimumaktu, mēs jums iesakām lietot šos lubrikantus. 
  • Sildoši un dzesējoši lubrikanti, piemēroti  intīmo izjūtu dažādošanai, ir droši izmantošanai ar prezervatīviem, kas dergan mīlējoties ierastā veidā, gan masturbācijai. Starp citu, sildošu vai dzesējošu efektu pastiprināsiet nedaudz  ar roku glāstot, vai uzpūšot mazliet gaisu uz  to vietu. Jūs varat izmēģināt tai pašā laikā gan sildošu, gan dzesējošu lubrikantu (uz dažādām ķermeņa zonām) –  varēsiet izbaudīt vēl negaidītākas un patīkamākas sajūtas.
  • Stimulējoši lubrikanti izceļas ar speciālu sastāvu, kas atļauj sasniegt un pastiprināt orgasmu.
  • Lubrikanti, kam piemīt aizkavējoša iedarbība pagarina vīriešiem  mīlēšanās laiku un palīdz izvairīties no priekšlaicīgas  ejakulācijas.   
  • Jūs varat izvēlēties arī masāžas lubrikantu, kas der gan intīmo attiecību, gan jutekliskas masāžas laikā. Šāda veida lubrikanti veicina seksuālo uzbudinājumu un ir lieliska izvēle partneriem, kas laiku pa laikam vēlas attiecības dažādot  masējot viens otru. .

Patīkamus intīmos mirkļus!