Jums ir jautājumi? 27857672

Atbildes sniegsim I-V: no plkst.10-19., VI:no plkst. 10-17 . Citā laikā varat mums atstāt ziņu.

Prezervatīvu vēsture

Prezervatīvu vēsture

Šodien pasaulē ik gadu tiek izmantoti no 6 līdz 9 milijardiem prezervatīvu. Vai jūs zinājāt, kad tie bija izmantoti pirmo reizi? Un kas tos,,izgudroja''? Aicinām iepazīties ar īsu „prezervatīvu“ vēsturi.

Tātad, prezervatīvi – viena no senākajām kontracepcijas formām, to vēsturei ir pat tūkstošiem gadu.Tiek uzskatīts, ka tādas formas prezervatīvi kādi ir šodien, pirmo reizi bija izmantoti jau 1000 g. pirms Kristus, un to bija izdarījuši ēģiptieši. Par pirmā prezervatīva lietošanu  Eiropā apstiprina Francijā, Combarelles alās esošie zīmējumi, kas atstāti 100 – 200 g.pēc Kristus.

 Svarīgākais sasniegums –  neviens no izpētes dalībniekiem nebija inficēts ar sifilisu.

Tikmēr šā "izgudrojuma"  lietderību pirmie centās pierādīt itāļi.1500 gadā Gabrielle Fallopius publiski paziņoja, ka viņam izdevās no lina izveidot vīrieša lepnuma apvalkalu, viņš veica arī pētījumus ar 1100 cilvēkiem. Nozīmīgākais sasniegums - neviens no pētījuma dalībniekiem nebija inficēts ar sifilisu.

Attiecībā uz nosaukuma izcelsmi - tas vēl joprojām nav pierādīts. Vieni šo nosaukumu saista ar Dr. Condom, kurš 1600 g. bija  Karaļa Charles II karaliskās padomes loceklis. Bet drīzāk var ticēt citai versijai, ka šis vārds ir radies no latīņu vārda "condus", kas nozīmē ietilpību.

Plašajā sabiedrībā prezervatīvi populāri, kā kotracepcijas līdzeklis (izgatavoti no dzīvnieku zarnām) kļuva 1700 gadā. 1766 gadā daudzi veikali sāka publiski reklamēt  šīs preces. Starp citu, dokumenti rāda, ka XIX gs. populārais mīļākais Kazanova -  bija šā kontracepcijas veida cienītājs, prezervatīvus viņš nosauca par ,,Redingote Anglaise’’ - angļu izjādes mētelis.

Gumijas prezervatīvi tika izstrādāti īsi pēc vulkanizēta kaučuka (gumijas) rašanās 1840g. Vulkanizācijas process gumiju pārvērta par izturīgu elastīgu materiālu. Tomēr, vēl arvien prezervatīvu kvalitāte nebija ļoti laba, turklāt tiem bija īss derīguma laiks.

1930- gadā sāka ražot dabīgā kaučuka lateksu, šodien šis materiāls -  vēl arvien ir prezervatīvu pamats. Tajā pašā gadā bija uzsākta masveida prezervatīvu ražošana, un jau pēc dažiem gadiem tika izstrādāti arī sieviešu prezervatīvi.

1990. gadā jaunas tehnoloģijas atļāva vēl vairāk uzlabot prezervatīvus -  pirmoreiz parādijās krāsaini un aromatizēti izsargāšanās līdzekļi. Šodien prezervatīvu ražotāji tos ir pielāgojuši katra klienta vajadzībām  – mēs varam iegādāties dažāda biezuma, garuma, lieluma, smaržas, garšas un formas prezervatīvus. Tagad tie – vieni no populārākajiem, uzticamākajiem un veselīgākajiem  izsargāšanās līdzekļiem visā pasaulē.